• Instagram
  • Facebook

Historie

Sezóna 2022 – 2023:

kategorie U11 skončila na 7. místě na NF ČR, kategorie U12 skončila na NF ČR na 4. místě a U13 na NF ČR na 5. místě. Kategorie U14, U15 a U19 se probojovaly na MČR. Kategorie U14 skončila na MČR na 7. místě, kategorie U19 skončila na MČR na 4. místě a největšího úspěchu dosáhli kluci U15, kteří skončili na MČR na druhém místě a vybojovali stříbrné medaile.

Sezóna 2021 – 2022:

kategorie U12 a U13 se probojovaly na Národní finále ČR a kategorie U14, U15, U17 a U19 se probojovaly na MČR. Kategorie U14 skončila na MČR na 5. místě, kategorie U15 i U19 skončily na MČR na 4. místě a největšího úspěchu dosáhli kluci U17, kteří skončili na MČR, pořádaným naším klubem, na druhém místě a vybojovali stříbrné medaile.

Sezóna 2020 – 2021:

sezóna ovlivněna COVID 19, přesto na konci sezóny VELKÝ ÚSPĚCH – POSTUP do EXTRALIGY kategorie Juniorů U19. Od následující sezóny budeme hrát všechny nejvyšší soutěže a mít své rezervy v nižších soutěžích.

Sezóna 2019 – 2020:

rozehraná sezóna, soutěže nebyly dokončeny kvůli COVID 19

Sezóna 2018 – 2019:

hrajeme soutěže kategorií U17, U15, U14, U13, U12, U11, U10 a navíc máme 9 přípravek. Kluci z kategorie starších žáků U15 byli vybráni do širšího výběru reprezentace ČR této kategorie a navíc hrají ve výběru týmu Basket Brno v mezinárodní soutěži kategorie U15 – EUROPEAN YOUTH BASKETBALL LEAGUE.

U17 – POSTUP DO EXTRALIGY, U15 – MISTŘI ČR, U14 – 6. místo na MČR, U13 – 4. místo na Festivalu ČR, U12 – 10. místo na Národním finále ČR, U11 – 10. místo na Národním finále ČR

Sezóna 2017 – 2018:

postup našich mladších žáků U14 i starších žáků U15 do Extraligy ČR. Starší minižáci U13 získali stříbrné medaile na Festivalu ČR. Starší žáci U15 vybojovali 6. místo na MČR. Kadeti U17 postoupili do celostátní ligy ČR.

Sezóna 2016 – 2017:

založení prvních přípravek, pokračování mládežnických družstev v soutěžích.

Sezóna 2015 – Založení klubu, první družstva

Pár slov o trenérech

Máme skvělý tým trenérů, který je kombinací bývalých vynikajících hráčů československé a české ligy, řady reprezentantů a mladých odchovanců.

Přijď mezi nás

Každý kluk nebo holka z první až čtvrté třídy může přijít na trénink a zkusit tuto úžasnou hru se zkušenými trenéry a bývalými hráči.

Kromě basketbalových dovedností můžete zlepšit všeobecné sportovní dovednosti, koordinaci pohybu a vztah k týmovému sportu obecně.

Naše přípravky mají návaznost na minižákovská družstva, která hrají soutěže v rámci Jižní Moravy.

Také máme starší kategorie a tyto družstva již hrají celostátní soutěže ČR.

Během roku pořádáme pro děti různé akce (,,Předvánoční setkání přípravek“ atd.) a v létě basketbalové campy, příměstské kempy a basketbalové soustředění.

V našem klubu Tygři Brno již působí 250 hráčů a hráček.

Rádi vás přivítáme mezi námi.

TRENÉRSKÝ TÝM:

Vladimir Paunović

Má zkušenosti s trénováním jak s mladšími kategoriemi, kdy několikrát získal medaili na mistrovství republiky, tak i s muži, kdy 2 roky působil jako hlavní trenér v nejvyšší soutěži.

+420 608 857 581

paunovic@tygri-brno.cz

Jiří Okáč

Patří mezi nejvýznamnější basketbalisty a mezi vůdčí osobnosti československé a české basketbalové reprezentace. Jako hráč byl účastníkem 10 světových a evropských basketbalových soutěží.

+420 775 944 850

okac@tygri-brno.cz

Josef Jelínek

Dvakrát byl vyhlášen nejlepším basketbalistou Československa v roce 1990 a České republiky v roce 1995. Pětkrát byl zařazen do nejlepší pětice hráčů československé resp. české 1.ligy. Zatím je i nadále nejlepším střelcem historie československé a české ligy.